Procat, performans yönetimi alanındaki tecrübelerini ve Qua Services’i Çözüm Ortağı UNIQ ile birlikte tanıttı

Kurumsal Performans Yönetimi alanında sahip olduğu teknolojiler hakkında katılımcıları bilgilendiren Procat, özellikle iş dünyasında bir dönüşüm sürecine neden olan “Y” ve “Z kuşağına” mensup çalışanların, işverenden beklediği adalet ve hakkaniyet arayışına dikkat çekti.

Procat ve iş ortağı Uniq’in ev sahipliğinde gerçekleştirdikleri etkinlikte, evrilen çalışan profilleri ve çalışanların şeffaf bir performans yönetimi konusundaki ihtiyaç ve beklentileri masaya yatırıldı. Etkinlikte konuşma yapan Procat Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdem Emiroğlu, hakkaniyet arayışının ve adil prim dağıtımı sayesinde, işveren ve çalışan arasında karşılıklı tesis edilecek güvenin, başarılı bir operasyon yönetimindeki zaruri rolünden söz etti. Emiroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Mutlu ve Üretken Çalışan = Sadık Müşteri

“Başarılı bir organizasyonu yürütmenin ve çalışan sadakatini arttırmanın yolu şeffaf bir performans yönetimi yapmaktan geçiyor. Aslında ticaretin temelinde de bu var. Ancak Qua ürününün 3 yıllık serüveni ticari kaygılardan ziyade tamamen ihtiyaçtan ortaya çıktı. Procat olarak 3 yıl önce bu ihtiyaçlara çözüm olmak için yola çıktığımız ve tamamen kendi imkanlarımız ile geliştirdiğimiz Qua Services platformumuz, bugün 7 farklı modülüyle, 2000’in üzerindeki kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. Qua Platformumuz, müşterilerimizin çalışanları ile ilgili performans yönetimini, kalite yönetimini, hak edişleri gerçeğe uygun hale getiren puantaj takibini, prim hesaplamalarını ve raporlama faaliyetlerini Cross-Platform desteği ile tek platform üzerinden gerçekleştirmelerini sağlıyor.”

“Kalite ölçümü yalnızca müşteri temsilcisinin müşteriyi nasıl karşıladığıyla ilgili değil, bizim için önemli olan müşterinin süreçten memnun ayrılıp ayrılmadığı.”

Etkileyici sunumuyla Qua’nın Doğuş Otomotiv Değer ve İlgi Merkezi operasyonundaki yeri ve önemini anlatan Doğuş Otomotiv Kalite, Planlama ve Raporlama Yöneticisi Sinan Kırsaç; “Kalite ölçümü yalnızca müşteri temsilcisinin müşteriyi nasıl karşıladığıyla ilgili değil, bizim için önemli olan müşterinin süreçten memnun ayrılıp ayrılmadığı. Qua sayesinde kalite ekibinin geri bildirimleri çağrı esnasında bile anında müşteri temsilcisine iletilebiliyor ve bu sayede bildirimler çağrı kalitesine anlık olarak etki edebiliyor.” dedi.

İletişim Köprüsüne Yatırım Yapan Kazanır!

UNIQ Kurucu ve Yöneticisi Alp Kohen, ‘’Çağrı Merkezinde Bütünsel Performans Sistemi Kurmak ve Yönetmek’’ konulu açılış konuşmasında geçmişten günümüze Çağrı Merkezlerinin gelişimini anlattı. Sunumuna, Çağrı Merkezi dünyasını değiştirecek 10 trend ve geleceğe hazır mıyız sorgulaması ile devam eden Kohen, Çağrı Merkezi performans değerlendirmelerinde sık yapılan hatalara, performans karnesi oluştururken dikkat edilmesi gereken hususlara değindi.