Procat, “Koruncukların” gelecek hayallerine ışık tuttu

Procat, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Koruncuk Vakfı himayesindeki Koruncukların katılım gösterdiği “Gelecek Hayallerim” temalı kompozisyon yarışması düzenleyen Procat, gençlerin geleceğe dair kariyer hayallerini şekillendirmeleri için onlara destek oldu. 

Çağrı merkezi sektörünün öncüsü Procat, korunma ihtiyacındaki kız çocuklarının hayallerine dokunmak ve onları ideallerine doğru hızla koşmak konusunda cesaretlendirmek için Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı iş birliği ile “Gelecek Hayallerim” konulu bir kompozisyon yarışması düzenledi. Koruncuk Vakfı’ndaki 13-18 yaş aralığındaki gençlerin katıldığı yarışmanın birincisi Fransa’da eğitim görmek ve avukat olmak isteyen 13 yaşındaki Kader isimli genç kız oldu. İkincilik ödülüne layık görülen Rabia yazar olmayı düşünürken, İlknur’un hayali ise piyanist olmak idi.

Genç kızların gelecek hayallerini aktardığı kompozisyonları değerlendirmek amacı ile Procat yöneticileri Koruncuklarla bir akşam yemeğinde buluştu.  Genç kızlarla gelecek hayallerine nasıl ulaşmayı planladıklarına dair sohbet eden Procat ekibi, onlara iş hayatında başarılı bir kariyer için ipuçları vermeyi de ihmal etmedi. Kompozisyon yarışması neticesinde birinciye tablet bilgisayar, ikinciye kablosuz kulaklık, üçüncüye ortam hoparlörü hediyeleri takdim edilirken, tüm katılımcılara birer kitap hediye edildi.

Bu anlamlı etkinlikte hayal kurmanın, yazmanın ve başarmanın hazzını ve mutluluğunu yaşayan Koruncuklar, yemeğin ardından pasta keserek bu özel geceyi kutladılar.

Gelecek hayalleri çocuklukta başlar

Geleceğe dair her çocuğun hayalleri olduğunu ancak büyüdüklerinde çok az insanın hayal kurmayı sürdürdüğünü ifade eden Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, çocukların hayal kurmaya ve bu hayallerini gerçekleştirmek için çaba harcamaya özendirilmeleri gerektiğini vurguladı. “Yarışmanın birincisini seçmekte oldukça zorlandık. Tüm kompozisyonlar oldukça başarılı idi. Hemşire, yazar, basketbolcu, iletişimci, avukat vb. olmak isteyen kızlarımızın yolu açık olsun. Hepsinin çok başarılı olacaklarına dair inancımız sonsuz. Çocukluğunda hayal kurmayı ve bu hayallerini yazıya dökebilmeyi başaran bireylerin, yetişkin olduklarında da geleceklerini planlayan, hedefleri olan ve topluma yararlı bireyler olacağına inanıyorum. Bu etkinlikte de amacımız genç kızlarımızın geleceğe dair hayallerini şekillendirmeleri ve gelecek ufku kazanmaları yönünde onları teşvik etmekti. Bir diğer amacımız da kadınların çalışmaları, ülke ekonomisine katkıda bulunmaları ve kendi ayakları üzerinde durabilmelerinin gerekliliğine olan inancımız sebebi ile genç kızlarımızı desteklemekti. Korunmaya muhtaç çocuklarımızın sağlıklı birer birey olarak büyümeleri ve topluma kazandırılmaları için çalışan Koruncuk Vakfı ile iş birliği yapmamız da bu anlamda bizim için önemliydi.” sözleri ile yarışmayı düzenlemekteki amaçlarını ifade eden Ersubaşı, Koruncukları tanımış olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında benzeri etkinlikler gerçekleştirmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Çocuklarımızın aile sıcaklığına, sosyalleşmeye ve cesaretlendirilmeye ihtiyacı var

Bireysel ve kurumsal destek almaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Koruncuk Vakfı Başkanı Figen Özbek de Procat ile birlikte yaptıkları etkinlikten memnuniyetlerini dile getirerek, “Vakfımız kurulduğu günden bu yana korunma ihtiyacındaki çocukları bir aile sıcaklığında, anne şefkati ile büyütmeye ve topluma kazandırmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Bu tür etkinlikler, onların yaşadıkları Çocuk Köyü’müzün dışındaki hayat ile de buluşmalarını, sosyalleşmelerini sağladığı için ayrı bir önem taşıyor. Procat’e bu güzel etkinlik ve destekleri için teşekkür ediyor, bu vesile ile çocuklarımıza desteklerini esirgemeyen tüm bireysel ve kurumsal destekçilerimize minnetlerimizi sunuyorum.” dedi.