Procat’ten MPS-LH hastalarının iyileşme süreçlerine katkı

Yenilikçi çağrı merkezi çözümleri sunan Procat, MPS-LH DERNEĞİ ile yürüttüğü projeyle, Türkiye’de az bilinen MPS hastalığına dikkat çekiyor ve hastaların iyileşme süreçlerine katkı sağlıyor.

Kurulduğu 2004 yılından bu yana sürekli yeni teknolojilere yatırım yaparak çağrı merkezi dünyasında hızla yükselen Procat, başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle, Mukopolisakkaridoz (MPS) ve benzeri Lizozomal Depo Hastalıkları Derneği aracılığıyla MPS hastalarının iyileşme süreçlerine teknik destekte bulunuyor.

MPS ve Benzeri Lizozomal Depo Hastalıkları ile ilgili kişilerin ekonomik, sosyal, kültürel, hukuki, mesleki ve eğitim hakları konularında yol göstermeyi, bu konudaki bilgilerini geliştirmeyi ve toplumda daha kaliteli yaşam koşullarına erişebilmelerini sağlamayı amaçlayan derneğin misyonunu gerçekleştirmesi için Procat, ZOHO web ara yüzü bulunan sistemi kullanarak, MPS hastalarını aylık olarak takip ediyor. Üç aylık aralıklarla ZOHO sisteminden elde ettiği verileri derneğin destek arayışlarında kullanabileceği bir sunum haline getiriyor.

Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışıyla, imkanları doğrultusunda derneklerin yanında olan Procat,  gerçekleştirilen proje ile MPS-LH derneğine üye olan hastaların durumlarından devamlı olarak haberdar olabilmeleri, hasta ve hasta yakınlarının imkanlarını iyileştirilebilmesi için üyeleriyle devamlı olarak iletişim kurmalarını sağlayacak teknik ekipman ve alt yapının temini desteği sunuyor. Yılda 2 defa bulut sisteminden hasta verilerinin alınarak MPS derneğinin sponsor ve tanıtımlarda kullanabilmesi için raporlama yapılması konusunda hizmet veren Procat,  derneğe sunum dosyası hazırlanması gibi konularda yardımcı oluyor.

Sağlık çok önemli

Şirket olarak birçok sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını ifade eden Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, “Sağlık bizim için en önemli konuların başında geliyor. Bu projemiz çerçevesinde, özellikle az bilinen ve meşakkatli bir iyileşme süreci gerektiren rahatsızlıkların çözümüne küçük de olsa katkı sağlayabilmek bizim için çok anlamlı. Bu iş birliği kapsamında MPS-LH Derneği’ne destek verip hastalıktan mustarip insanların derdine bir nebze de olsa deva olabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

MPS-LH Derneği’nin çok büyük çabalarla ayakta kaldığına dikkat çeken MPS-LH Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muteber Eroğlu ise “Dernek olarak hastalarımızın destekleyici tıp yardımını doğru almalarını sağlamayı, hasta ve hasta yakınlarına psikolojik yardım sağlamayı, aile geçmişinde bu hastalıktan yakını olanları bilgilendirerek doğru merkezlere yönlendirmeyi, tedaviye ulaşma güçlüğü çekenlere destek sağlamayı, hastalığı ilerlemiş ve birçok komplike hastalıkla birden uğraşanları doğru birimlere yönlendirmeyi, hastalığın ileri safhalarında oluşabilecek sağlık sorunları için destek vermeyi hedefliyoruz. Bu zorlu süreçte yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen başta Procat olmak üzere tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.